Упознајмо свемир

Ученици од првог до четвртог разреда су се правећи макете ракета и планета уз помоћ својих учитељица укључили у међународни пројекат у оквиру Светске недеље свемира.

Ученици одељења I1, II2, III2 и  IV1  су 23.новембра добили захвалнице за учешће у међународном пројекту под називом „Одговори јасно ако те неко пита због чега човек зависи од сателита“ који је део великог светског пројекта World Space Week. Циљ је да се код деце и младих промовише астрономија, да се подстакну на креативност и истраживања. Такође, циљ пројекта је да се задовољи дечије интересовање за сателите и свемир и да им се омогући да кроз разне активности стекну одређена знања у складу са узрастом, као и да им се пружи доживљај онога што директно не виде око себе, а постоји око њих и има велики утицај на њихов живот. Пројекат је трајао од 01.10. до 20.10.2020.године. Учитељице Слободанка Јовановић, Душица Бурџић, Љиљана Петровић и Јелена Михаиловић су са својим ученицима обележиле Светску недељу свемира израдом разних макета и постера везаних за свемир које су изложиле у својим учионицама.