Школска слава Свети Сава

Дана, 27. јануара, традиционално је, пригодном приредбом и ломљењем славског колача уз присуство свештеника Мирослава Вукашиновића, обележена школска слава Свети Сава.

Школској слави присуствовали су, поред ученика и наставника школе, родитељи  и два представника Општинске управе. Учествовали су  ученици од 1. до 4., као и неколико ученика из старијих разреда.

Програм је отпочео химном Светом Сави у извођењу ученичког хора након чега је свештеник освештао славски колач и подсетио све присутне да је Свети Сава најбољи пример хришћанског живота према заповестима Христовим. Истакао је да управо тај пример требамо следити.

Потом је директор школе, Светлана Максимовић, пожелела добродошлицу свим гостима, честитала славу ученицима и наставницима и најавила приредбу коју су и ове године приредиле учитељице са својим ученицима. Након рецитација о Св.Сави које су са великом радошћу рецитовали овогодишњи прваци, уследила је представа „Најдрагоценији бисер“.

Након Светосавске приредбе додељене су специјалне награде наставници техничког образовања, Снежани Ђокић за постигнуте резултате на три републичка такмичења прошле године, као и двема бившим ученицама које су прошле године постизале сјајне резултате у школи и на такмичењима, Ани Вујановић и Катарини Станковић. Такође, додељене су и новчане награде, које је донирала црква, за прво, друго и треће место на литерарном конкурсу на тему „Свети Сава“. Одлуком жирија који су чиниле Јадранка  Дамјановић, наставница српског језика и Сања Максимовић Јовановић, библиотекар, 1. и 2.место освојиле су ученице осмог разреда-Софија Томић и Тања Вујановић а 3.место деле ученица осмог разреда, Ана Mарковић и ученица петог разреда, Тамара Дивнић. Софија Томић је добила громогласан аплауз након што је прочитала свој састав.

Целу прославу пропратио је камерман локалне телевизије City Уб.

По завршетку програма, директорка се захвалила учесницима програма на дивној представи и поукама које ће свако од нас понети са собом, и пожелела је и да се и наредне године у здрављу и весељу опет састанемо на прослави школске славе. За крај, сви присутни су позвани на свечани ручак у трпезарији школе.