Недеља руског дечијег филма

У оквиру дечије недеље и недеље руског и православног филма ученици наше школе имали су прилку да се упознају са руском кинематографијом.

У организацији Установе за културу и спорт, а у оквиру недеље руског и православног филма ученици наше школе имали су прилку да се упознају са руском кинематографијом.

Недеља руског филма за децу под називом „Бајке детињства“ има за циљ да се српска публика упозна са играним, документарним и анимираним филмовима, који су снимљени у руским студијима за децу и омладину. Сви представљени филмови носе тематику традиционалних породичних вредности и очувања духовне традиције словенских народа.

Циљ је и да се грађани Србије упознају са елементима традиционалне руске културе, руским језиком и руском књижевношћу, са нагласком на поштовање и очување националне и светске културне баштине, на развој и поштовање културне, језичке и узрасне равноправности, толеранције и уважавање различитости.