Кроз игру до знања

Тродневни рад на шареном и креативном пројекту, улепшао је друго полугодиште нашим најмлађим ђацима.

Ученици наше школе вежбају рачунске операције и геометријске облике уз помоћ слика које красе школско двориште. Учитељице Јелена Михаиловић и Живана Ранковић су у сарадњи са наставницом ликовне културе Наташом Курјаковић осмислиле и нацртале овај полигон знања, а са циљем да провере моторичке способности и сналажљивост деце.

Полигон садржи разна поља за прескакање, путање којима се треба кретати, кругове са исцртаним стопалима, школицу, кружне токове и гусеницу која вуче бројеве. Ђаци су одушевљени и активно користе полигон пре и после часова, док  га учитељице користе и на редовним часовима физичког васпитања и математике.