Христос Воскресе!

Ученици матичне школе и издвојених одељења су са својим учитељицама обележили један од највећих хришћанских празника.

Кроз разне радионице, ваннаставне активности, обогаћени једносменски рад, и друге активности, ученици наше школе су обележилi Ускрс, а како је све изгледало најбоље говоре слике у прилогу.

Традиционално, већ неколико година уназад, у нашој школи се поводом празника организује радионица Ускршње маштарије. Учитељица Јелена Михаиловић је у оквиру обогаћеног једносменског рада направила са ученицима четири велика ускршња јајета која су ученици на радионици украшавали по жељи. Ученици су са наставником верске наставе Марком Филиповић фарбали јаја, након чега су проглашени победници добили књиге. Одлуку о најлепшим јајима донео је трочлани жири који су чинилинаставник верске наставе Марко Филиповић, наставница ликовног Наташа Курјакови и помоћни радник Јасмина Стаменић. Радионица је завршена спортским активностима, такмичењем у ношењу јаја, спретности и надвлачењу конопца. Деца су показала велико одушевљење оваквим активностима и радо су учествовала у њима.