Ученици млађих разреда обележили су Ноћ вештица уз разне занимљиве активности.

У петак, 30.10.2020., наставница енглеског језика, Милена Матовић Ђокић, је са ученицима млађих разреда обележила Ноћ вештица (Halloween) кроз низ занимљивих активности као и кроз традиционално резбарење бундеве (Jack O’ lantern). Наставница је, такође, упознала ученике са значењем овог празника истичући да је Ноћ вештица светковина која се обележава 31.октобра, ноћ уочи празника Свих светих (Allhallowtide) према западнохришћанској традицији и посвећена је сећању на мртве, укључујући свеце, мученике и све вернике. Најчешће активности које обележавају овај празник су костимиране забаве, прављење лампи од бундева, причање страшних прича и сл. Ипак, оно што је деци најузбудљивије је кад, маскирани у омиљене ликове, иду од врата до врата тражећи слаткише ("trick or treat"). Ноћ вештица се традиционално прославља у САД, Уједињеном Краљевству, Канади, Ирској, Шведској, Јапану, Порто Рику, Новом Зеланду и неким деловима Аустралије. У нашој земљи, ученици се на овај начин упознају са културом, обичајима и историјом других народа.