Европски дан језика

На данашњи дан, 23.септембра, ученици су различитим активностима обележили Европски дан језика а заједно са њим и Међународни дан писмености који се обележава 8.септембра.

У току обогаћеног једносменског рада учитељица Јелена Михаиловић је ученике 5.разреда упознала са Европским даном језика кроз веома занимљиве активности. Ученици су разговарали о употреби и значењу жаргона у нашем језику па су испод сваког жаргонског израза или речи, на постављеном паноу, лепили цедуљице са значењем истог.

Представљена им је још једна занимљивост а то је рад и дело Леонарда да Винчија, односно начин на који је шифровао своје белешке (одраз у огледалу). Ученицима је било најзанимљивије док су покушавали  да, гледајући у огледало, напишу своје име на папиру.

Такође, учитељица Јелена се осврнула и на Међународни дан писмености, који се обележава 8.септембра. Осим постера који је изложен испред библиотеке, ученици су радили и јавну анкету везану за уобичајене правописне грешке и колико често их праве.