Еко дан 2021.

Поводом Светског дана заштите животне средине, у нашој школи реализована је 5. јуна акција под слоганом „ Чувајмо природу“.

У ченици нижих разреда су  са својим учитељицама прикупили пластичне флаше, чепове, папир, картон и од тог материјала направили еко кућу, девојчицу „Цвету“ и садили цвеће у саксије од пластичних флаша.

Обележавање Еко дана почело је презентацијом  на тему  екологије и рециклаже, настављено сортирањем отпада, сађењем цвећа, аранжирањем и писањем парола о заштити животне средине. Ученици су били веома мотивисани, са вољом су прихватили ову акцију и одушевљено учествовали у њој.

Дан заштите животне средине је прилика да сви предузмемо одговорност и постанемо носиоци промена еколошке свести.