Дан зелене јабуке 2020

Ученици од 1. до 4. разреда су заједно са својим учитељицама обележили Међународни дан зелене јабуке кроз разне занимљиве и поучне активности.

20.октобра 2020.године, ученици млађих разреда су са својим учитељицама традиционално обележили Дан зелене јабуке кроз различите активности. Ученици матичне школе су се кроз мини истраживачки рад (пресек јабуке) упознали са основним карактеристикама овог воћа а представили су је и кроз ликовне радове. Такође, користили су јабуку и за физичке активности.

Ученици ИО Каленић су поред разноврсних активности, представили јабуку и кроз колаж и говорили нам коју врсту јабуке најрадије једу. Ученици ИО Шарбане су кроз израду паноа, такође, обележили овај дан.

Учитељице ИО Бргуле су прво одржале кратку презентацију о јабуци (историја, пословице, значај за здравље, сорте и сл.). Потом су ученици радили мозгалице, читали су о јабуци, бојили, истраживали на интернету и од свих својих радова направили су пано који је изложен у школи. А на крају најслађи део-послужење питом од јабука!

Ученици ИО Шарбане су кроз израду паноа, такође, обележили овај дан.

Дан зелене јабуке обележен је и на часовима енглеског језика за први образовно-васпитни циклус кроз разне задатке, бојење и игру.