Дан сећања на Доситеја Обрадовић

За школску 2021/2022. годину, у календар важних датума који се у школама обележавају, уведен је и 10. април као Дан сећања на Доситеја Обрадовић.

По препоруци Министарства просвете, дани од 10. априла и наредних недељу дана, обележени су и у нашој школи разним радионицама, ученичким конкурсима, културним манифестацијама, а све под једним именом "Доситејеви дани".

Ученицима старијих разреда је наставница српског језика, Јадранка Дамјановић, на редовним часовима презентовала живот и дело Доситеја Обрадовић кроз презентацију. Ученици 5. разреда су, уз помоћ Тима за културу и јану делатност школе, урадили пано посвећен нашем првом Министру просвете. Пано је изложен у холу школе. Ученици 8. разреда су драматизовали басну "Лав и миш" на три језика, српском, енглеском и француском. Видео као је све изгледао се налази на линку Видео.

У обележавању "Доситејевих дана" су учествовали и нижи разреди. Учитељица Јелена Михаиловић је кроз презентацију упознала ученике са животом и делом Доситеја Обрадовић, а потом су исписивали пословице и читали басне које је он забележио и тако сачувао од заборава. Презентација се налази на линку Презентација.

Учитељица Гордана Ивановић је на часовима српског језика организовала радионицу под називом Нешто о Доситеју и по једна басна, а на часовима ликовног деца су илустровала прочитане басне "Коњ и магаре" и "Пас и његова сенка". Слике свих активности се налазе у галерији.