Дан девојчица у ИКТ 2022

Међународни Дан девојчица у ИКТ-у се обележава дванаесту годину заредом у организацији УПЖ Србије.

Организација Дана девојчица у ИКТ се одржала у три етапе.

1. Такмичење за најбољи видео рад "Ухвати идеју", где су наше ученице Сара Теодосијеви и Ана Бајић, са наставницом информатике Миленом Миловановић осмислиле идеју која је ове године освојила девето место, од укупно 69 школа. Идеју наших ученица, као и 20 других школа које су ушле у ужи избор, можете погледати на линку.

2. Онлајн групне посете компанијама, где су наше ученице путем онлајн апликације за видео конференцију учествовале у разговору са успешним дамама које раде у области информационо-комуникационих технологија.

3. Мини филм, који је емитован на РТС 3 и РТС Планети, а приказује све активности за овогодишњу манифестацију.